Bir Başarı Müjdesi İle Yeni Yıla Merhaba

Kendime yeni bir ben lazım diyorsak...

Kendime yeni bir ben lazım diyorsak…

Doğrusu bugün hiç kolay başlamadı; gözümü açtıktan sonra saatlerce oturamayacağımı bildiğim günlerden birisiydi.

Fiziksel olarak enerjimiz azaldığında, bizi ayakta tutan ve coşkuyla işimize, hayata ve görevlerimize sarılmamızı sağlayan temel şey motivasyondur.  Örneğin oğlumdan duyduğum sevgi dolu bir cümle, şansıma sevdiğim bir şarkının radyoda çıkması ve aldığım güzel bir haber adeta yakıt ikmali gibi gelir…

Kilo vermek söz konusu olduğunda, hele de yolunuz uzunsa eğer, sabır sizin en önemli yol arkadaşınız. Çünkü böylelikle motivasyonunuzu yitirmeden oyunda kalabilecek ve hedefinize ne kadar sürerse sürsün yürümeye devam edeceksinizdir.

Bugün Rabia’dan gelen haber benim için çok güzel bir müjdeydi. En son 2 hafta önce basküle çıkmıştı; bir de önünde onu bekleyen uzun bir seyahat vardı. Bu seyahat onun için kesinlikle bir imtihan olacaktı.

Ama ondan çok güzel bir haber geldi seyahat dönüşünde…
Birlikte “seyahatte yiyebileceklerinin listesi” diye bir liste hazırlamıştık. O da müthiş bir dirayetle uyum göstermişti.
Sonuç mu?
iki haftada 4 kilo gitmişti… Rabia, 2014’ü “7”li sayılarla karşılamaya hazırlanıyor…
“9” ile başlayan sayılardan buraya geldi… “İnşallah Rabia’nın başarı öyküsünü birlikte yazacak birlikte okuyacağız”
1 ay 1 hafta gibi bir sürede kendisiyle çalışmamız sonunda yaklaşık 14 kg kaybetmiş bulunuyoruz. Yeni kazandığı alışkanlıklarsa ona ömür boyu eşlik edecek 🙂

Reklamlar