BU YAZ ÇOK GÜZEL OLACAK

Tuğbanın insülin direnci ve hipotiroidi zorluklarına rağmen sağlıkla verdiği yaklaşık 12 kilo...

Tuğbanın insülin direnci ve hipotiroidi zorluklarına rağmen sağlıkla verdiği yaklaşık 12 kilo…

Canım ekibimle bu yaza çiçek gibi merhaba diyoruz. Bu hafta çok güzel haberler vardı… Baskül, kışın miskinliğini üzerinden atıyordu adeta…  Neredeyse bütün arkadaşlarımdan müjde geldi… Yeni başlayan arkadaşlarım da ilk haftaya bomba gibi bir giriş yaptılar…

Öncelikle geçen hafta mezunlarımız oldu; hedeflerine ulaşan Nadire, Duygu ve Selin T. ile vedalaştık. Sadece formda ve hedeflerine ulaşmış kadınlar değil onlar, bu süreci omuz omuza yürüttüğüm ve ömür boyu “iyi ki tanımışım” diyeceğim güzel yüreklerdi. Onlara üç kere SAĞOL SAĞOL SAĞOL demekten gurur duyuyorum 🙂

Gelelim serüvenimizin devamına… Tuğba ile kilolarımızdan kurtulmak için kıran kırana bir mücadele vermiştik. İlk 4 kilodan sonra baskül müthiş bir sessizliğe gömülmüştü. Ama onun azmi ile benim çare arayışım birleşince; Taylan Kümeli’nin listelerinden aldığımız güçle bugün toplam 12 kilo ile vedalaşmış bulunuyoruz.

Tuğba nasıl başardı? Onun metabolizması kilo almaya programlıyken bunu nasıl ters çevirdi? 1- Taylan Kümeli'nin doğru beslenme listeleri 2- Asla vazgeçmemek  3- Metabolik zorluklar varsa onlardan şikayet etmeyip, yaşam kalitesini arttırmaya yönelmek ve onlarla yaşamayı öğrenmek.   ve asla vazgeçmemek (biliyorum söylemiştim) :)

(işte Tuğba’nın bugünü- 20 Mart 2014) Tuğba nasıl başardı?  Metabolizması kilo almaya programlıyken bunu nasıl ters çevirdi?
1- Taylan Kümeli’nin doğru beslenme listelerini harfiyen uyguladı,
2- Asla vazgeçmedi ve pes etmedi…  3- kendisi için hazırlanan programa harfiyen uydu.
4- Metabolik zorluklar varsa onlardan şikayet etmeyip, yaşam kalitesini arttırmaya ve kendi vücudunu tanıyıp buna göre davranmaya yöneldi.
ve asla vazgeçmedi (biliyorum söylemiştim) 🙂

Rabia ile başladığımız yolculukta 20 kiloyu geride bıraktık. Onu bu sonuca taşıyan ise aşırı yoğun yaşantısına adapte edebildiği düzeni ve disiplini oldu. Mensturasyon dönemleri haricinde her hafta tartı sonucu geldi. Kayıpsız hiçbir haftamız olmadı. Mutlaka metabolizmasının da bize yardımı oldu… Şimdi birlikte son 15 dönemecine girmiş bulunuyoruz.

Rabia'nın hafta hafta kilo tutanağı... :)

Rabia’nın hafta hafta kilo tutanağı… 🙂

Özlemle üçüncü ayımızı 15 kilo kaybı ile noktalıyoruz.  Bizi bekleyen bir yirmi kilomuz daha var…
Bu arada dirençli bünyelerden de yavaş yavaş cevap geliyor. Aslı geride bıraktığımız hafta 2 kiloyu daha tarihe gömdü. Böylelikle yaklaşık 10 kiloyla vedalaşmış bulunuyor.  Fatma ise bu hafta bir kilo daha kaybederek verdiği toplam kiloyu 7’ye çıkartmayı başardı.  Yine Banu ile başlarken insülin direnci ile burun buruna olduğumuzu biliyorduk ve maceramıza bu bilinçle çıktık. Evet biz kilolardan daha inatçıyız ve 3 kiloyu kaybettik.  Ahu 78.4 ile başladığı yolculuğunda 75.6 durağına geldi.
Gelelim bize yeni katılan takım arkadaşlarımıza… Haftanın bombası Alp beydi. İlk hafta tam 5 kilo ile vedalaştı. Ödem atma haftalarında bu rakam elbette daha büyük oluyor. Darısı yağ yakma sürecindeki başarıya… Onu takiben Gülen ilk haftasını 3 kilo 100 gramlık bir kayıpla noktaladı.  Güliz bu haftayı 2 kilo 300 gram ile bitiren başka bir arkadaşımız. Güzel haberler bitmedi…  Sedef de ilk haftasında 74 kilodan 71.7 kiloya indi. Betül, 76 ile başladığı yolculuğuna 73.9 ile devam ediyor ki, en başta bana zor bir metabolizması olduğunu ve sıkça dirençle karşılaştığını aktarmıştı. Seher ise bu hafta 2.200 gramla yine başarılı bir başlangıç yapan arkadaşım.

Bahsetmeden geçemeyeceğim,  Mart 1 itibariyle aramıza katılan Duygu’nın hedefi 63 kilodan 57.5e düşmekti. Çok sportif bir arkadaşım olduğunu belirtmem lazım. Eğer verecek fazla kilonuz yoksa ilerlemek çok zor ve yavaş olur derler. Ben katılmıyorum çünkü Duygu bu haftanın başında 61 kiloyu gördü bile.

Şimdi sabırsızlıkla haber beklediğim arkadaşlarım var; Lale, Çiğdem, Esra ve özellikle de Burcu…

Bu gerçekten heyecanlı ve güzel bir süreç… Çünkü hep söylediğim gibi, insanların kendi bedenlerine iyi davranmaya karar verdikleri ana şahit oluyorsunuz. Bu süreçte bedeni için yaptığı güzel şeylerin cevabını almak, bu cevabın bir parçası olmak muhteşem bir şey…
Yalnızca baskülde eksilen kiloların değil aynı zamanda gün be gün değişen alışkanlıkların ve edinilen bilincin de bir parçasısınız.

Doğru olanı öğrenmek ve uygulamak, sonunda sağlıklı kilonuza kavuşmanızla mükafatlandırılıyor. Bu ödülü siz kendinize veriyorsunuz…
Sanırım işimi heyecanla ve mutlulukla yapabilmemi sağlayan da bu… Her gün bu değişime, iyiye gidişe ve öğrenmeye şahit olmak…

Reklamlar