BAŞARABİLİRSİN

evet yapabiliriz :)

evet yapabiliriz 🙂

Bu haftasonu  benim için zor olacak diyordum; zira evde işler karışık. Oğlum mevsimlerin değişimi ile birlikte hastalık sezonunu açtı. Haliyle uykusuz geceler, başucu nöbetleri… Uzun uzadıya anlatmama gerek yok sanırım… Geçecek diyorsunuz, basit bir nezle ne olacak diyorsunuz da yine de belli belirsiz bir moralsizlik kol geziyor bazen içinizde.

İşte bu moralsizlik haftasonuna damgasını vurur diyordum ki canım danışanlarımdan harika haberler gelmeye başladı:

İlk haber Betül’dendi. Betül bundan iki hafta önce başlarken not düşmüştü:

“Kilo verme hızım düşüktür, hamileliğimde hormon takviyesi aldım, bir süredir yediklerime dikkat ediyorum ama kaçırdığım zaman “battı balık yan gider” psikolojisine giriyor ve motivasyonumu kaybediyorum. Özel zamanlarımda tabii ki tatlı isteğim oluyor, pasta ve böreğe zaafım var…”

Bugün kendisinden gelen haberse muhteşemdi, diyetimizin ikinci haftasında 1 kilo 100 gramla daha vedalaşmış iki haftada yaklaşık 4 kilo kayıpla serüvenine merhaba demişti. Bundan böyle kilo kaybındaki düşüşler rakamsal olarak basküle nasıl yansıyacak olursa olsun Betül için güzel bir haber var: BAŞARABİLİRSİN!

Sonra günün ikinci şahane haberi çok geçmeden Gülen’den geldi. Gülen 108 kilo ile başladığı macerasında bu hafta 103 kiloyu kucakladı. Yani biz iki hafta içinde 5 kilo ile vedalaştık. Dahası tahlilleri için doktora gittiğinde, doktorunun kendisine “15 gündür düzenli olarak yürüyüş yapıyor olman ve kilo vermeye karar vermiş olman çok doğru bir karar” demesi; ne kadar iyi bir yolda olduğumuzu bir kez daha ispatlıyordu.

Sabahın müjdeleri bu kadar da değildi.

Burcu ile çalışmaya başlarken ondaki haşimato tiroidi, insülin direnci ve adet düzensizlikleri nedeniyle zor bir yola çıktığımızı farkındaydık.  Taylan Kümeli ile birlikte bu parametrelere uygun bir yol seçtik ve adım attık… Sabır, metabolik hastalıkları olan bünyelerde kilo verirken en iyi dostunuz. Bu anlamda Burcu ile bizim için önemli olan kilo kaybı yaşamak kadar, istikrarımızdan ve motivasyonumuzdan kaybetmemekti… Çünkü normal bir metabolizmanın aksine, neredeyse kilo almaya programlanmış bir bünyeyi tersine çeviriyor ve onu sağlıklı bir ritme oturtmaya çalışıyorsunuz. Bugün 3,5 kg yağ kaybettiğini, 1,9 kg kas kütlesi arttırdığını görmek bizim için muhteşem bir ödüldü. Ve yine kendimize yineledik: “BAŞARABİLİRSİN”

Zorluklarla başlayacağını tahmin ettiğim ve gelen müjdelerle yaptığım işe bir kez daha sevgiyle bağlandığım bir hafta sonundan hepinize selam olsun 🙂

Vazgeçmemek, doğru bir rehber ve yöntemle yola çıkarsanız siz de kendinize şunu söyleyebilirsiniz.

BAŞARABİLİRSİN 🙂

Sevgiler

Reklamlar