Sağlık, Güzellik, Hafiflik (Şeyda’nın başarı öyküsü)

77den 64e

77den 64e

“Sağlık sorunlarım ve yeme şımarıklığım bana inanılmaz kilo aldırdı” diyor Şeyda… Dizindeki ve belindeki problemin en kötü düşmanı ise kilo… Onu ağırlaştırmakla kalmıyor, ağrılarının şiddetini ve sıklığını arttırıyor. Doktoru sürekli uyarıyor onu: “Lütfen kilo ver…” Şeyda ise bir sürecin eşiğinde, uzun bir süre yurtdışına gidecek, bütün odak noktası bu, sağlıklı beslenme öncelikleri arasında değil…

Derken, yurtdışındaki süreç tamamlanıyor ve Türkiye’ye geri dönüyor. Biraz daha ağırlaşmış olarak…

Doğrudan benimle bağlantı kurup, buna bir son vermek istediğini söylüyor. “Ben üşenmem… Öyle ki, sabahları canım simit ya da poğaça çekiyorsa gidip alırım.” Biz ondaki çalışkan parçayı alıyor, geri kalan simitli poğaçalı kısmı atıyoruz.

O kadar disiplinli ve istekli ki… hani müthiş bir motivasyonla başlar, iki üç gün sonra neden yola çıktığınızı unutursunuz ya… Şeyda öyle değil… Tam anlamıyla bir maraton koşucusu… Acele ve paniğin aç bir motivasyon yiyicisi olduğunu biliyor, çünkü acele ederseniz bedeninizden gerçek dışı şeyler beklemeye başlarsınız. Bir günde 200 gram verseniz bile bunu küçümsersiniz ki bu aslında bir günde 1 paket sana yağı vücuttan atmaktır bir bakıma… Kendi yolunu ve bedenini tanıyor. Ona iyi davranmaya karar verdikten sonra bunu sürdürmek… İşte burada bizim takım arkadaşlığımız devreye giriyor. Onun için en doğru, en uygun beslenme listeleri seçiliyor.

Bugün 1 ay 3 hafta sonunda kendisi 13 kilo ile vedalaştı. Bizim son 9 kilomuz… Görüyorsunuz ya, müthiş bir incelme, toparlanma söz konusu. Çünkü uyguladığımız listeler, bir bütün halinde iyileşmeyi ve öncelikle yağ kütlesinden kayıp verdirmeyi hedefliyor.

Şeydaya kocaman bir tebrik ve alkış… İnşallah 9 kilo sonra görüşürüz diyelim.

Herkese kocaman sevgiler

Elif Ezgi Uzmansel

Reklamlar