Gülay’ın Başarı Öyküsü

 

image1

Şunu lütfen unutmayın, sağlıklı yaşam aslında her zaman baskülden ve yeme içmeden fazlasıdır. Hayatımıza kabul ettiğimiz yeni bir disiplin halidir. -eeu

Sevgili Gülay, yakın zamanda programını tamamlayarak koruma sürecine geçti. Kendisine sağlıklı yaşam yolculuğunu ve bu yolculuğun en meydan okumalı parçalarını sorduk. Bizlere zaman ayırıp yanıtladığı için buradan çok teşekkür ediyor, azimle ve keyifle hedefine ulaştığı için tebrik ediyoruz.

Bize diyet listeleri ile yol gösteren ve destek olan Dyt. Taylan Kümeli’ye de klinik rehberliği için teşekkür ederiz.

Sevgili Gülay seni tanımak, seninle yol almak, birlikte sağlıklı yaşam disiplini ve doğru mutfak alışkanlıkları kazanmak büyük zevkti.

 

1)       Sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?

Ben Gülay D.Ç. Gıda mühendisiyim. Önce karnıma sonra gönlüme düşen, hayatımı yeşillendiren renklendiren ısıtan kızımı 1 yıl önce dünyaya getirdim,taze anneyim 🙂

 

2)       Programımızdan önce, bir hedefe ulaşmaya çalışıp, başarılı oldunuz mu?

Bu çalışmamızdan önce iki defa profesyonel yardım almak istedim,ancak gerek iletişim kopukluğundan gerekse irade eksikliğimden başarılı olamadım.

 

3)       Programımıza başlamaya nasıl karar verdiniz? Temel motivasyonunuz neydi?

Bloğunuzda Serap hanımın hikayesini okudum. Aynı durumdaydık ve onun başarması beni umutlandırdı. İnstagramda onu takip etmeye başladım ve her postunu inceledim. Ve karar verdim bebeğimin ilk yaş gününde bende fit bir anne olacağım!

 

4)       Program zarfında ne gibi sorunlarla yüzleştiniz?

 

İlk hafta sütüm etkilenir mi kaygısı yaşadım ama Ezgi’m (sennn :* ) imdadıma yetişti. Nitekim sütüm hiç azalmadı. Spor yapamamak ayrı bir sorundu benim için o süreçte yapamadıysam da şimdi başladım :))

 

 

 

5)       Program zarfında kazandığınız ve yaşam boyu sürdürmeye karar verdiğiniz iyi bir alışkanlık var mı?

 

Denge! Arada bir yaramazlık yapsam da onu dengelemem gerektiğini özümsedim.

 

6)       Egzersiz hayatınızda ne kadar yer alıyor?

 

Program sırasında çok egzersiz yapamıyordum ama haftada 3 gün yapmaya başladım,umarım devam eder.

 

7)       Programımız size neler kattı?

Önceden hiç haz etmediğim yulaf farklı tariflerle hayatıma girdi ve baştacım oldu yulaf lapalarım.

Hangi besin gruplarını bir arada tüketmek gerekir, yağ ve karbonhidratı hayatımdan tamamen çıkarmadan uygun ölçülerle nasıl lezzetli öğünler hazırlarım … bunlar çok değerli katkılar benim için.

 

8)       Programımıza yeni başlayacaklar için ne gibi önerileriniz olabilir?

Bir çikolatanın mı yoksa aynadaki ince görüntünüzün mü size daha kalıcı bir mutluluk sağlayacağına karar verin. Ve İnanın! Kendinize ve koçunuza inanın! Sonrası bahar.

 

#uzmanselteam hakkında bilgi almak ve başvurmak için:

ezgikoroglu@gmail.com